KONST / Litografier / Färglitografi 16558068
nr 1655 8068
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad. Färglitografi, bildmått: 49x63cm, yttermått inklusive ram: 70x83cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 november 2024
kl 20:36:38
4/11 17:08:17
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin